Samsung En Çok Modele Sahip Şirket Oldu

   
Samsung En Çok Modele Sahip Şirket Oldu


samsung_

Güney Kore menşeili Samsung, 2009 yılından bugüne kadar rekor sayıda akıllı telefon satışa sundu.

Sektörün önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Samsung bugünlerde en çok satış yapan marka olarak biliniyor. Apple ile savaşı devam eden Samsung bu başarıyı ise düzenli olarak pazara akıllı telefon sürmesine borçlu. Güney Koreli üretici aslında ilk Android akıllı telefonu piyasaya süren isim de değil. Bu gururu taşıyan isimse 2008 yılında T-Mobile G1 / HTC Dream ile HTC olmuş.

Samsung’un ilk ticari akıllı telefonu ise HTC’nin ürününden kısa bir süre sonra, Haziran 2009 tarihinde satışa çıktı. Kısaca Samsung Galaxy (model no: i7500) adıyla satışa sunulan ürün özellikleri ile beklenen ilgiyi göremedi. Galaxy akıllı telefon 3.2 inç HVGA ekran, Android 1.5 Cupcake, 128 MB RAM ve 528MHz Qualcomm MSM7200A işlemci ile üretildi. Her ne kadar başarısız bir cihaz olarak görülse de Samsung’un meşhur Galaxy serisi böylece hayata geçti.

samsung-galaxy

Güney Koreli şirket bu yolculuk boyunca çok sayıda akıllı telefonu pazara sürdü. Verilen rakamlara göre şirket şimdiye kadar toplamda 100′ü aşkın Android akıllı telefon üretmiş! Tam olarak 114 telefon satışa sunan marka bu hızlı ilerleyişinde bolca da eleştiri aldı.

Farklı formatlarda satışa sunulan cihazların en büyük sıkıntısı, bir önceki modellere göre büyük farklar içermemesi oldu. Birbiri ardına gelen telefonlar pazarda Samsung hakimiyetini kursa da, bu süreçte müşteri memnuniyeti açısından ciddi eleştiriler aldı. Gerekli güncellemeleri de alamayan günümüz akıllı telefonları da Samsung’un eksi hanesine yazılmaya devam ediyor.Etiketler: , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: