Profesyoneller İçin Depolama Çözümü

   
Profesyoneller İçin Depolama Çözümü


Sony_hdd

Sony, profesyoneller tarafından profesyoneller için tasarlanan, emniyetli, güvenilir depolama için gerekli hız ve dayanıklılığa sahip yeni SSD ve HDD portatif sürücülerini piyasaya sürüyor. Profesyonel kullanıma yönelik yeni yüksek hızlı portatif depolama sürücüleri, sahip olduğu USB 3.0 ve FireWire 800 üzerinden video transfer yeteneği ile dosyaların daha hızlı ve daha sık yedeklenmesine imkân veriyor.

Stüdyo dışında kullanabilmek için verimli şekilde çalışan güvenilir, yüksek performanslı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Profesyonel kullanıma yönelik olarak üretilen SSD ve HDD sürücüler, program yapımcılarının bulundukları yerde kayıtları indirmesi ve yedeklemesine izin verirken PMW-50 ve PMW-100 Sony XDCAM portatif kaydediciler gibi donanımlar ile de mükemmel şekilde uyumlu. Tümü de USB 3.0 ve FireWire 800 ara yüzleri sunan 256GB SSD sürücüler ile 500GB veya 1TB HDD sürücü seçeneklerinin üzerinde saatlerce uzunluktaki görüntü güvenli şekilde saklanabiliyor.

SSD için saniyede 400MB, HDD için ise saniyede 120MB’a varan hızlar ile yaklaşık 30GB videonun bir buçuk dakikanın altında bir sürede SSD’ye kaydedilmesi, gün boyu çekilen her şeyin akşam yedeklenebilmesi ve çok değerli verilerin kaybedilme riskinin de asgari düzeye çekilmesi anlamına geliyor. Portatif sürücülerin üzerinde bulunan LED gösterge de kullanıcının veri transferinin durumunu görmesini sağlayarak daha fazla rahatlık ekliyor.

SSD ve HDD sürücülerin her ikisi de, askeri ürün performans ve kalite gereksinimlerini tanımlayan Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından kullanılan standart olan MIL-STD-810G standartları ile uyumlu. Serbest düşüş testlerinden biri, cihazın çalışmadığı bir sırada 122 cm yükseklikten kontrplak üzerine toplam 26 yönden düşürülmesini içeriyor. Dolayısıyla, SSD için 2,3 metreyeve HDD için 2 metreye kadar yükseklikten düşüşleri kaldırabilen yeni portatif sürücüler, aynı zamanda verilerin çok çeşitli ortam ve koşullarda yedeklenebilmesi için IP5X toza dayanıklılık standardı ve IPX4sıçramaya dayanıklılık standardına da uygun. Sürücüleri çekimler sırasında beraberinizde taşımak için 2,4 metreye varan yüksekliklerden düşüşlerde koruma sağlayan sert bir çanta da var.Etiketler: , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: