Gmail’e Tam Ekran Özelliği Eklendi

   
Gmail’e Tam Ekran Özelliği Eklendi


Gmail

Google’ın mail servisi Gmail’e gelen yoğun eleştiriler neticesinde yeni bir değişiklik yapıldı. Artık mail gönderimlerinizi tam ekrandan gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ekim ayında yapılan değişiklikle direkt olarak mail ekranından değil de açılan farklı bir ekrandan mail atmamızı sağlayan Gmail, bu nedenle bazı kullanıcıların tepkisiyle karşılaşmıştı. Çünkü ekranın sağ alt köşesinde çıkan yeni mail gönderme penceresi çok dar bir alanda açılıyor ve bu da mail servisini kullanmayı zor hale getiriyordu.

gmail_tam_ekran

Kullanıcılardan gelen tepkilere kulak veren Google, yeni tam ekran seçeneğini sundu. Mail penceresinin sağ alt köşesinden aktif edilebilen tam ekran modu sayesinde söz konusu pencere ekranın ortasında ve daha büyük bir şekilde açılıyor. Böylece hem kullanması daha rahat hale geliyor hem de daha büyük bir şekilde göndereceğimiz maili görmemiz mümkün hale geliyor. Şu anda standart olarak halen küçük ekranlı mail penceresi bulunuyor. Eğer daha sonra tekrardan eski haline dönmek isterseniz bunu yine ayarlar kısmından gerçekleştirebiliyorsunuz.  Bu değişiklik sayesinde küçük bir ekranda çabucak işlerini halletmek isteyenler ve büyük ekranda ayrıntılı bir şekilde yazmak isteyen kullanıcılar mutlu olacak gibi görünüyor.Etiketler: , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: