Ultra-HD Televizyon Satışları Zirvede

   
Ultra-HD Televizyon Satışları Zirvede


Ultra-HD

Ultra-HD, ya da diğer deyişle 4K televizyonlar, elektronik sektörünün son başarılarından biri. Uzun süren emeklerin ürünü olan bu teknoloji, piyasaya çıktığı ilk dönemde kendisinden istifade eden çok yayın bulunmaması yüzünden fazla rağbet görmemişti. Bununla birlikte, yayın firmalarının bu teknolojiye odaklanmaya başlaması, kullanıcıların da tavırlarında değişikliğe neden oldu.

Yeni yılla birlikte satışlarında büyük artış gözlenen Ultra-HD televizyonlar, yüksek fiyatlarına rağmen kapış kapış gidiyor. Bu yükseliş öyle büyük bir ivme ile gerçekleşiyor ki, 4K televizyonların ilk çıktığı 2012 senesinin satış rakamları yediye katlanmış durumda. Sadece bu yılın Mart ayında dünya çapında 1,1 milyon Ultra-HD satıldığını söylersek durumun ciddiyetini daha net ortaya koymuş oluruz.

Şu ana kadarki rakamları inceleyen uzmanlar, 4K televizyonların geleceğin teknolojisi olduğunu ve önümüzdeki yıllarda daha da çok rağbet göreceğini iddia ediyor. Uzmanların haklı çıkıp çıkmayacağını hep birlikte göreceğiz.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: