Chrome’un Mobil Sürümüne Çeviri Özelliği Eklendi

   
Chrome’un Mobil Sürümüne Çeviri Özelliği Eklendi


Chrome_Mobil

Bundan sonra dilini bilmediğini web sayfalarında da telefonunuzla rahatlıkla dolaşabileceğiz. Ayrıca tablete eklenen tam ekran desteğiyle daha iyi bir internet deneyimi bizleri bekliyor.

Google’ın başarılı çeviri servisi zorda kaldığımız durumlarda yardımımıza yetişiyor ve anlamını bilmediğimiz kelime veya cümleleri çevirmemizi sağlıyor.  Chrome’un masaüstü sürümünde ise bütünleşik olarak bulunan bu özellik sayesinde sayfaların tümünü istediğimiz dillere çevirebiliyoruz. Oldukça beğeni toplayan bu özellik nihayet Chrome’un mobil sürümünde de yerini alıyor. Girdiğimiz bir web sayfasını kendi dilimize çevirebiliyor ve mobil cihazımız üzerinden görüntüleyebiliyoruz.

Tabii ki yeni güncellemeyle gelen özellikler çeviriyle sınırlı değil. Arayüzde bazı küçük değişiklikler yapılan yeni Chrome, tabletlerde tam ekran kullanıma olanak sağlıyor. Ayrıca yeni sürüm Google’ın data sıkıştırma özelliğini de aktif ediyor. Bu özellik teorik olarak sayfaların hızlı açılmasını ve mobil cihazlarda optimize olarak çalışmasını sağlıyor. Eğer yeni sürümü denemek istiyorsanız Chrome’u Google Play’den indirebilir ya da mevcut uygulamanızı güncelleyerek söz edilen özelliklere kavuşabilirsiniz.Etiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: