BlackBerry 10.2’ye Android 4.2.2 Desteği

   
BlackBerry 10.2’ye Android 4.2.2 Desteği


BlackBerry, Android uygulamaları için verdiği desteği sonunda yeniliyor. BlackBerry 10.2 ile birlikte Android 4.2.2 özellikleri desteklenecek.

2011 yılında BlackBerry PlayBook’un Android uygulamalarını çalıştırabileceği söylendiğinde bu durum pazarda büyük bir heyecan ve şaşkınlık yaratmıştı. İlk çıktığında çok başarılı olmayan bu işlev zamanla geliştirildi ve yazılım geliştiricilerin de desteği ile BlackBerry uygulama veri tabanını geliştirmeye katkı sağladı.

blackberry_10.2_android_4.2.2

BlackBerry 10.1 de dahil olmak üzere sadece Android 2.3 Gingerbread temelli olarak destek sağlayan ve sonrasında geliştirilen Android sürümlerinin yeni özelliklerini desteklemeyen BlackBerry Runtime for Android, sonunda en son Android sürümüne yükseltiliyor.

Hali hazırda beta sürümü yayınlanan arabirim ile birlikte BlackBerry 10.2, Android 4.2.2 temelli özellikleri de destekleyecek. Böylelikle uygulamalarda daha önce kullanılamayan birçok özellik ve işlev, kullanıcıların hizmetine girmiş olacak.Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve mevcut Android 2.3 üstü destekli uygulamalarınızı dönüştürmek için burada yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.Etiketler: , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: