Android için Google Maps Güncellendi

   
Android için Google Maps Güncellendi


google_map_android

Android kullanıcıları için Google Maps güncellenerek yepyeni bir arayüze kavuştu. Uygulamanın yeni arayüzünü ve ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Yeni arayüzü Mayıs ayında hem masaüstü hem de mobil cihazlar için tanıtılan Google Maps uygulaması, Android 4.0.3 ve üstü sürümler için belirli aralıklarla gelen güncellemesi ile eskisinden daha fazla kişiselleştirilmiş bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Hem Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları hem de tablet kullanıcıları için yeni bir tasarıma sahip olan Google Maps, birçok yeni özelliği de bünyesine katmış bulunuyor.

Güncellenen Google Maps ile yeni yerler keşfetmek, favorilerinizi bulmak ve 1 milyardan fazla insanın kullandığı harita hizmeti olan Google Maps ile dünyayı gezmeye başlayabilirsiniz. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan uygulama artık Android telefonlar ve tabletler için vazgeçilmez bir uygulama olacak.

google_map_android_1

Şimdi bahsedeceğimiz özelliklerin bazılarının her ülkede geçerli olmadığı en baştan belirtmekte fayda var. 200 ülkenin oldukça kapsamlı ve neredeyse hatasız olan haritalarının yanı sıra, dünya çapında 100 milyondan fazla yer hakkında da işinize yarayacak bilgiler edinebilirsiniz.

Acil bir işiniz mi var? Sesli yardım özelliğine sahip olan GPS ile adım adım yol tarifi alabilir, dilerseniz toplu taşıma, bisikletler veya yaya olarak mesafenizi de hesaplama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Gitmek istediğiniz mekânlar hakkında daha önce yapılan yorumları ve değerlendirmeleri okuyarak dilediğiniz gibi karar verin. 360 derecelik muhteşem sokak görüntüsü ile dilediğiniz şehirde gezip, restoranları, müzeleri ve dilediğiniz her yeri içeriden de görebilme imkânına sahipsiniz.

Favori konumlarınızı kaydedip, size özel öneriler alabilir ve daha önce yaptığınız aramalara ulaşabilmek için oturum açabilirsiniz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Android 4.0.3+ kullanıcılarına kademeli olarak sunulacak olan bu güncelleme, 4.0.3 sürümünden önceki sürümleri kullanan kullanıcılar için, cihazlarına uygun Google Maps uygulaması ile ilgili bilgi almaları için http://goo.gl/5AMJS sitesine yönlendiriliyor.

 Etiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: