Yeni HTC One Teknik Özellikleri

   
Yeni HTC One Teknik Özellikleri


HTC-One_Silver_3V

O piyasanın en iyi akıllı telefonu olmaya aday. Yeni HTC One aklınıza gelebilecek tüm özellikleri üzerinde barındıran üst seviye bir telefon. Mükemmel bir çekim kalitesi sunan kamerasından tutun, Turbo işlemci, amfi, Full HD ekran ve Alüminyum tasarım. Üstelik ergonomisi de herkesi hayran bırakacak cinsten.

HTC, Qualcomm’un S4 yani namı diğer Snapdragon 600 yongasına sahip. İlk olarak HTC de kullanılan bu onga, dört çekirdeği ve 1.7 GHz çalışma frekansı ile müthiş bir performans sunuyor. Quadrant Benchmark programında yapılan testlerde (12000 puan, Galaxy S3 6000 puan) zaten bunu görmek mümkün. Şu an hiçbir telefon daha iyi bir performans sergileyemiyor.

Ürünün avantajı bununla sınırlı değil. 1920×1080 piksel çözünürlüğüne ulan ve inç başına 368 piksel yoğunluğuna olan 4.7 inç ekran görülmeye değer. Bu ekran iPhone 5’in Retina ekranını sönük bıraktığını söylemeliyiz. 2 GByte belleğe sahip olan HTC One, yüksek veri transfer hızına ulaşan 802.11ac kablosuz standardı kullanıyor. Buna ek olarak NFC’nin unutulmadığını da söylemeliyiz.

Ultrapixel Farkı

Ürünün en büyük özelliği kuşkusuz sahip olduğu kamera teknolojisi. HTC One 4 MP’lik bir kameraya sahip. Bu kamera benzer ürünlerle kıyasla daha büyük bir sensore sahip. Bu sayede de daha fazla ışık alarak üstün resimler çekebiliyor.

Buna ek olarak kamera’da birçok ayarın yapılması da iyi düşünülmüş. HDR videolardan tutun, seri çekim ve anında video ve resim işleme yazılımların kullanımı bu ürün büyük bir güç katıyor.

Sonuç olarak yüksek bir pil kullanım süresine sahip olan HTC One zirveye yerleştiğini söylemeliyiz. Tahtından ancak Galaxy S4 indirebilir.

Teknik Özellikler

İşlemci: Snapdragon 600, 1.7 GHz Quadcore
Ekran: 4.7 inç 1920×1080
Kapasite: Maks. 64 GByte
Kamera: 4 MP (yazılım ile 13 MP)
Boyut: 137 x 68 x 9,3 mm
Ağırlık: 143 grEtiketler: , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: