Textbooks Uygulaması Google Play’deki Yerini Aldı

   
Textbooks Uygulaması Google Play’deki Yerini Aldı


Android sisteminin resmi kitap uygulaması nihayet Google Play’de yayınlandı. Böylece kitap satın almak ve kiralamak mümkün hale geldi.

Her ne kadar mağazasının büyüklüğü ve cihazlarının satış oranı olarak iOS’u geride bıraksa da Android de uygulama konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Bu sorunlardan en büyüğü de Google’ın Apple gibi kendi uygulamalarını geliştirme yoluna pek de gitmemesi. Ancak son zamanlarda Google Play Music servisiyle karşımıza çıkan Google, şimdi de Textbooks ile birlikte kendi uygulamalarını ortaya çıkarmaya başlıyor.

textbook_app

Textbooks uygulaması sayesinde istediğimiz kitapları kiralayabiliyor ya da satın alabiliyoruz. Henüz yeni açılmasına rağmen oldukça fazla kitap bulunduran uygulamada, tarihten matematiğe, bilimden dillere ve öğrencilerin de kullanması için eğitici kitaplara kadar onlarca farklı kategoride kitaplar yer alıyor. Tamamen bulut üzerinden kullanılabilen kitaplarınız sayesinde istediğiniz cihazdan erişim sağlayabiliyorsunuz. Kitap okurken istediğiniz cümleleri çevirebiliyor, Wikipedia üzerinden aratabiliyor ve Google üzerinden aratabiliyorsunuz.

Şimdilik yalnızca belli başlı bölgelerde kullanıma sunulan uygulama ne yazık ki Türkiye’den erişime kapalı durumda. İleride ülkemizde de kullanılacak mı bilinmiyor, ancak şu an için net bir açıklama yapılmış değil. Dolayısıyla şu an için beklemekten başka şansımız bulunmuyor. Eğer yabancı bir ülkede yaşıyorsanız ve ülkenizde Textbooks destekleniyorsa buraya giderek uygulamaya ulaşabilirsiniz.Etiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: