Sony Xperia Z3′ün Özellikleri Belli Oldu

   
Sony Xperia Z3′ün Özellikleri Belli Oldu


Spain Wireless Show

Sony’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Xperia Z3′ ün özellikleri Xperia Z2′nin özellikleri ile yan yana ortaya çıktı.

Son yıllarda yılda 2 adet amiral gemi modelini kullanıcılara sunan Sony‘nin bu modellerinin özelliklerinin birbirlerine çok benzer olması birçok kişinin eleştiri oklarını Sony’ye yöneltmesine neden olmuştu. 2014′ün Şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi’nde yılın ilk amiral gemisi Xperia Z2′yi tanıtmış ve yaz aylarında gelindiğinde ise Xperia Z3‘den sızıntılar gelmeye başlamıştı. Gelen birçok iddia ise yeni amiral gemi modelinin IFA 2014‘te tanıtılabileceği yönünde görünüyor.

Cihaz hakkında birçok farklı iddia gelmeye devam ederken cihazın özellikleri ortaya çıktı. Çin’in FCC’si TENAA’da onaylanan Sony Xperia Z3 ile Xperia Z2′nin özelliklerinin karşılaştırıldığı tabloya bakıldığında iki cihazın arasında neredeyse fark bulunmadığı dikkat çekiyor.

Sony_Xperia_Z3_vs_Xperia_z2

L55t kod adına sahip olan Xperia Z3′ün özellikleri ise 5.2 inç Full HD IPS ekran, 2.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm MSM8974AC yongaseti. 3GB RAM, 16GB dahili depolama alanı, 20.7MP arka ve 2 megapiksel ön kamera olarak sıralanıyor. Ayrıca microSDXC kart yuvasına da yer verildiği görülen Sony Xperia Z3, Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile gelecek.

Daha önceki amiral gemi modelleri arasında da çok farklar bulunmayan firmanın yeni modelinde de benzer bir duruma düştüğü göRülüyor. Daha hızlı bir Qualcomm işlemcisi dışında hemen hemen aynı olan cihazlarının farkının ne olacağı da merak konusu diyebiliriz. 3 Eylül’deki Sony’nin düzenleyeceği basın toplantısında bakalım Sony Xperia Z3‘ü görebilecek miyiz?Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: