Sony, En Sonunda Nintendo’yu Geçmeyi Başardı

   
Sony, En Sonunda Nintendo’yu Geçmeyi Başardı


sony-nintendo

Sony‘den Nintendo‘ya Çelme!

Nintendo‘nun 8 yıldır satışlarda domine ettiği Sony, en sonunda ezeli rakibini geçmeyi başardı. Japonya’nın Nikkei sitesine göre, on mali yılda satılan toplam konsol sayısına bakıldığında, Nintendo, 8 yıldır ilk kez birincilik basamağını Sony’ye kaptırdı. Sony geçtiğimiz mali yıl içerisinde 18.7 milyon adet sistem satarken, Nintendo sadece 16.3 milyon adet satmayı başardı. Üstelik PS4’ün satışa sunulması ile mali yılın tamamlanması arasında sadece birkaç ay var. Wii U ise, tüm sene boyunca satıştaydı.

Tabii ki Sony’nin PlayStation 4‘ünün yeni nesil konsolların arasında en çok satan olarak kendini gösterdiği düşünülür ise bu durum o kadar da şaşırtıcı değil. Ayrıca Nintendo Wii U‘nun gördüğü ilgi, yakın geçmişin en popüler donanımı olan orijinal Wii’nin gördüğü ilgiye göre çok daha az.

Nikkei’nin raporunun devamında ise, Nintendo’nun Almanya’da yer alan merkezinin kapatılacağına dair bir açıklama da yer alıyor. Grossostheim’daki ofisin ve deponun kapatılma kararı ile beraber pek çok proje iptal edilebilir.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: