Karşınızda iPhone 5S

   
Karşınızda iPhone 5S


Apple’ın merakla beklenen yeni jenerasyon iPhone modeli iPhone 5S resmen tanıtıldı. Dünyanın ilk ve şu anda tek 64-bit çipine sahip telefon olan iPhone 5S ayrıca parmak izi sensörü bulunduruyor.

iphone_5s

64-bitlik yeni A7 işlemcisinden güç alan telefon bu sayede hem grafik hem de işlem performansını ikiye katlıyor. Bunun yanı sıra OpenGL ES 3.0 desteğiyle beraber oyuncuların da gönlünü kazanan Apple, yeni duyurulan Infinity Blade 3 ile üst düzey bir grafik performansına erişiyor. Apple A7′nin yanı sıra bir de M7 hareket sensörü bulunduran iPhone 5S,pusula ve ciroskop barındırdığı için yeni nesil fitness uygulamalarıyla tam destekli çalışıyor.

Bir süredir dedikodulara konu olan parmak izi sensörünü telefonun Home tuşunda görüyoruz. Safirden olduğu için çizilmez bir yapıya sahip sensör, birden fazla parmak izi tanımlamasına da destek sunuyor. Tuş kilidini açmanız için home tuşuna doknumanız yeterli.

Geliştirilmiş kamerasıyla karşımıza çıkan iPhone 5S, daha büyük bir sensör ile geliyor.  f/2.2 aralığın ile iPhone 5′in f/2.4 aralığına karşın daha geniş bir deneyim vadediyor. Kamerayla beraber yazılımda da iyileştirmelere gidilmesiyle, birden fazla fotoğraf çekebiliyor ve aralarından en iyisini seçebiliyorsunuz. Tek LED flaş yerine çift LED flaşı barındıran modelde böylelikle daha doğal fotoğraflar elde etmiş oluyorsunuz.

iPhone_5S_screenshot_1

Kamerayla ilgili en etkileyici özelliklerden biri ise 720p HD çözünürlüklü videoyu 120 FPS hızında kaydedebiliyorsunuz. Saniye de ise 10 fotoğraf çekilebiliyor.

Kullanıcıların en çok dert yandığı batarya süresinde de iyileştirmeler mevcut. iPhone 5S 10 saat konuşma süresi, LTE ile internet geziniminde 10 saat kullanım ve yine 10 saat video oynatma süresi vadediyor. Gerçek kullanım değerlerine ise telefona ulaştığımızda yorum yapabileceğiz.

iPhone_5S_screenshot

Altın, siyah ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa çıkacak iPhone 5S’in 16 GB versiyonu 199, 32 GB’lık versiyonu 299, 64 GB’lık versiyonu ise 399$ fiyatla iki yıl kontrata dahil şekilde satışta olacak. Resmi satış tarihi ise 20 Eylül olarak belirlendi.

 

 Etiketler: , , , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: