PS Vita’nın Yeni Güncellemesi Yayınlandı

   
PS Vita’nın Yeni Güncellemesi Yayınlandı


ps_vita

Sony’nin yeni nesil el konsolu Playstation Vita’nın yeni güncellemesi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Sony, Playstation Vita’ya devamlı olarak yeni güncellemeler çıkarıyor ve sürekli olarak konsolu güncel tutmaya çalışıyor. Bu güncellemelerden bazıları güvenlikle ilgili bazı geliştirmeler yapıyor ve hataları düzeltiyorken, bazıları ise daha çok yeni özellik ekleme amacıyla ortaya çıkıyor. Vita’nın yeni 2.6 güncellemesi de konsola yeni nitelikler kazandıran güncellemelerden biri.

Söz konusu bu güncellemeyle birlikte gelen en önemli yenilik, Playstation Plus sahiplerinin save dosyalarını daha kolay bir şekilde yönetebilmesi oluyor. Ayrıca geliştirilen arayüz sayesinde çok daha canlı menüler bizleri karşılıyor. Bir diğer önemli özellik ise yine oyuncuların zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde mavi PS tuşuna basılı tuttuğumuzda Wi-Fi, Bluetooth, 3G ve uçak modu seçenekleri karşımıza çıkıyor. Yeni olan bu menüde çok daha hızlı bir şekilde bağlantılarımızı açıp kapatmamız mümkün hale geliyor.

Yenilikler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Artık Remote Play uygulamasına ihtiyaç duymadan PC’ye ve Playstation 3 konsolunuza bağlanarak buradaki medyaları oynatabiliyorsunuz. Böylece örneğin PC’de bulunan bir müziğe ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Sistem güncelleme kısmına giderek söz konusu güncellemeyi indirebilir ve yapılan tüm değişikliklerin listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

ps_vita_ayarlar

ps_vita_menuEtiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: