iPhone 5C Tanıtıldı

   
iPhone 5C Tanıtıldı


Uzun süredir üzerinde konuşulan hesaplı iPhone modeli 5C, bu akşam Apple lansmanı ile resmen tanıtıldı.

Yeni ve “hesaplı” olarak lanse edilen telefonun ilk göze çarpan özelliği renkleri. Önceki tüm iPhone modellerinde siyah ve beyaz renklerden vaz geçmeyen Apple, iPod ürün serisindeki deneyimini konuşturup, rengarenk bir telefon serisi yaratmış. Beyaz, yeşil, mavi, sarı ve pembe renklerde piyasaya çıkacak olan iPhone 5C, bu renkleri plastik kapağına borçlu.

iphone_5c

Plastikten kastımız, yekpare bir çelik profil üzerine giydirilmiş tek parça yüksek kaliteli plastik. Yani gayet kaliteli bir telefon kasası ile karşı karşıyayız. Telefonu için kılıf kullanmak isteyenler, daha da çok renk seçeneği ile karşılaşıyorlar. iPhone 5C için tasarlanan kılıfların noktalı boşlukları bulunuyor.
Böylece hem kılıf hem de telefonun kendi gövde rengi görünüyor. İstediğiniz renk kombinasyonunu yaratabiliyorsunuz.

iphone_5c_screenshot

 

Teknik Detaylar

Peki yeni iPhone 5C ne gibi teknik ve teknolojik özellikler barındırıyor? Aslına bakarsanız iPhone 5’ten pek bir farkı yok. Yani kalitesi veya performansı düşürülmüş bir telefon değil. boyutları 124,4 mm x 59,2 mm. Kalınlığı ise 8,97 milimetre. Ağırlığı kılıfsız olarak 132 gram.

Gücünü iPhone 5’te de kullanılan A6 işlemciden alan iPhone 5C, 4 inçlik bir ekrana sahip. 1136 x 640 piksel çözünürlüğe sahip telefon 326 DPI retina çözünürlüğe sahip. 800:1 karşıtlık oranına sahip ekranın parlaklığı 500 cd/m2.

Arka kamera yine iPhone 5’te bulunan ile aynı. 8 megapiksellik kamera 2.4 odak açıklığına sahip. 30 FPS ile 1080p video kaydedebiliyor. LED flaşı var ve 3x zoom yapabiliyor. Ön taraftaki FaceTime kamera ise 720p video kaydedebiliyor ve 1,2 megapiksellik fotoğraf çekebiliyor.

Yani bu özelliklerden anlayabileceğimiz üzere, telefon iPhone 5’in teknik özellikleri ile tamamen aynı. Yalnızca kasası dediğimiz gibi plastikten üretilmiş.

iPhone 5C’nin 2 yıl kontratlı satış fiyatları, 16 GB’lık versiyon için 99 dolar, 32 GB’lık versiyon için 199 dolar olarak belirlenmiş. Henüz kontratsız satış fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Bu bilgi geldiği anda zaten sitemizde haberini yapacağız.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: