HD kameralı Phantom 2 Vision Multikopter Uçuşa Hazır

   
HD kameralı Phantom 2 Vision Multikopter Uçuşa Hazır


Uzaktan kontrollü hava cihazlarının kullanım alanları genişledikçe yeni modeller de giderek daha fonksiyonel hale geliyor. Daha önce DJI firması tarafından NAB Fuarında prototipi tanıtılan Phantom 2 Vision bu ay satışa sunuldu. Üzerinde yönü kontrol edilebilen, HD video kaydetme özelliğine sahip entegre bir kamera bulunan multikopter, kendi uzaktan kumandası ile yönetiliyor.

phantom-2-vision

ENTEGRE GPS
25 dakikalık uçuş süresine sahip multikopterin kamera görüntüsü, iOS veya Android işletim sistemi kullanan cihazlar ile canlı olarak izlenebiliyor. Görüntüleme sırasında kayıt yapma veya fotoğraf çekme imkanı da sunan cihazın entegre HD kamerası, 1920×1080 piksel çözünürlükte 30 fps ile video kaydedebilirken 14 megapiksel fotoğraf çekebiliyor. Mobil cihazlar ile Wi-Fi üzerinden bağlantı kuran Phantom 2, bu sayede 300 metre mesafeye kadar bağlantıyı koruyabiliyor. Entegre GPS’i sayesinde aynı konumda kalma, yüksekliğini sabitleme gibi özellikleri yerine getirerek daha net fotoğraflar ve video kayıt imkanı sunuyor. Ayrıca radar konumlandırma özelliği ile tek tuşla multikopter bulunulan noktaya geri döndürülebiliyor.

phantom-2-vision-uygulama

Cihazın iOS ve Android uygulaması da birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Örneğin uygulama sayesinde uçuş sırasındaki yüksekliği, yönü, hızı ve kilometreyi içeren uçuş detaylarını anında görmek mümkün. Bunun yanı sıra Wi-Fi sinyal gücü, uydu bağlantısının durumu ve multikopterin pil seviyesi bilgileri de uygulama üzerinden görüntülenebiliyor. Amerika satış fiyatı 1.199 dolar olan cihazın şu an için Türkiye için de ön siparişi alınıyor ve satış fiyatı 3.950 TL olarak belirlenmiş.

 Etiketler: , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: