Daha Büyük Ekranlı iPhone ve iPad Gelebilir!

   
Daha Büyük Ekranlı iPhone ve iPad Gelebilir!


Apple_buyuk_Ekranli_iPhone_ipad

iPhone 5S ve iPad 5 hakkında spekülasyonlar devam ederken, Apple’ın gelecekteki cihazları için atacağı adımlar da merak ediliyordu. Wall Street Journal’a göre Apple daha büyük ekranlı iOS cihazlar peşinde.

Wall Street Journal tarafından raporlananlara göre Apple ve üretim tedarikçileri hem iPhone hem de iPad’de daha büyük ekranları test ediyor. Söylenenlere göre Apple son aylarda 4 inç’ten daha büyük akıllı telefon ekranı ve 13 inç’lik tablet ekranı talep etmiş durumda. Mevcut iPhone 5 4 inç, iPad 9.7 inç ve iPad mini de 7.9 inç’lik ekrana sahip.

iPhone’un büyük ekranla geleceği yeni değil. Daha önce birçok farklı rapor Apple’ın 5.7 inç’lik ekranla deneme yaptığını belirtiyordu. Ancak mayıs ayında çıkan bir söylenti yeni iPad’in 12.9 inç olacağını belirtiyordu. iPad Maxi olarak adlandırılan bu yeni iPad’in 2014 yılının ilk yarısında çıkacağı, hem ultrabook pazarı hem de artmakta olan dijital ders kitapları için planladığı dedikoduda yer alıyordu.
Daha önceki bu söylentiyi bir kenara atarsak Wall Street Journal’ın kaynakları 13 inç ekranın test edildiğini doğruluyor. Ama gazeteye göre bu tasarımlar piyasaya asla çıkmayabilir. Apple’ın bu sene iPhone 5S, ucuz iPhone, retina ekranlı iPad mini 2, 9.7 inç’lik daha ince hafif ve hafif olan iPad 5′i tanıtması bekleniyor.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: