Bing Arama Motorunun Öneri Sistemi Yenilendi

   
Bing Arama Motorunun Öneri Sistemi Yenilendi


bing_arama_motoru

Microsoft’un Bing arama motoru günden güne gelişmeye devam ediyor. Yeni gelen güncellemeyle birlikte internette bir şey aramak daha kolay hale geliyor.

Her ne kadar Google’ın büyük bir üstünlüğü bulunsa da, arama motorları arasındaki rekabet büyüyerek devam ediyor. Bing arama motorunu devamlı olarak geliştiren ve yenilikler ekleyen Microsoft,  farklı hamlelerle birlikte Google’ın bir adım önüne geçmek istiyor.

Bazı zamanlar internette aradığımız bir bilgiyi bulmak çok zor olabiliyor. Örneğin bir kitap ismini ararken, aynı isimdeki bir filme ya da farklı bir bilgiye rastlayabiliyoruz. Hal böyle olunca da işler daha da karmaşıklaşmaya başlıyor. Microsoft da bunun zorluğunu anlamış olacak ki öneriler kısmında farklı kategorilerde öneriler vermeye yarayan bir sistemi devreye soktu.

Bu sistem sayesinde “Harry Potter” aramasını yaptığımızda film, kitap ve oyunu gibi farklı seçenekler ortaya çıkıyor. Biz de aradığımız konu hangi seçeneğe aitse onu seçerek istediğimiz bilgilere kolay yoldan ulaşabiliyoruz. Her ne kadar çok basit bir değişiklik gibi görünse de zaman kazandırması açısından başarılı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: