Artık Instagram’da Fotoğraf Yazılarını Düzenleyebileceksiniz!

   
Artık Instagram’da Fotoğraf Yazılarını Düzenleyebileceksiniz!


instagram

Fotoğraf tabanlı sosyal ağ Instagram, artık gönderilerinizin sonradan düzenlenmesine olanak veriyor.

Instagram tabii ki fotoğraf tabanlı ve fotoğraflar etrafında dönen bir sosyal ağ. Fakat çoğu zaman fotoğrafın yanında yazdıklarınız da oldukça önemli. Sonsuz adet etiket yazıyor olabilirsiniz ama fotoğrafınızla birlikte yazacağınız belki tek cümle o fotoğrafı çok daha anlamlı hale getirebilir. Diğer yandan yapacağınız bir yazım hatası bazen yazdığınız cümleleri apayrı bir anlama taşıyabilir.

Instagram artık kullanıcılarına gönderilerindeki yazı kısmını sonradan düzenleme olanağı sunuyor. Her ne kadar çok basit bir işlem gibi gözükse de şimdiye kadar mümkün olmayan bu özellik bugün itibariyle gelen güncelleme ile telefonlara dağıtılmaya başlandı. Hem Android hem de iOS uygulamasında geçerli olacak olan yenilik şimdilik herkese sunulmuyor. Örneğin ofisimizde bir telefonda bu özellik bulunurken, diğerinde bu özelliğe ulaşamadık. Fakat yakın zamanda herkese sunulacağından eminiz.

Daha önceleri Instagram kullanıcıları bir yazım hatasını düzeltmek için fotoğrafı kaldırıp tekrar yüklemek zorunda kalıyorlardı. Bu durum da zaten zor toplanan beğenilerin çöpe atılması, bir anlamda sosyal ulaşımın kapanması anlamına geliyordu.

Instagramın bugün yayınlanan güncellemesinde keşfet butonunun artık pusula yerine büyütece dönüşmesi gibi küçük düzeltmeler de var fakat ele avuca gelen en önemli yeniliğin caption (fotoğraf altı yazılar) düzeltmesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kaynak: ScrollEtiketler: , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: