Apple ve Motorola Anlaştı!

   
Apple ve Motorola Anlaştı!


moto1400289047

Geçtiğimiz aylarda Çinli teknoloji devi Lenovo‘ya satılan Motorola, bu aralar teknoloji gündeminden düşmüyor. Bütçe dostu akıllı telefonu Moto E ile büyük yankı uyandırmayı başaran şirket, şimdide Apple ile patent anlaşması imzalayarak aralarındaki patent savaşını sonlandırdı. Ancak imzayı Lenovo atmadı!

Şirketin büyük bölümü Lenovo‘ya satılmış olsa da, Google akıllı davranarak önemli bazı patentleri kendi elinde tutmayı başarmıştı. Motorola ve Apple arasındaki anlaşma da aslında Google ve Apple arasında yapıldı. Anlaşmaya göre Google zamanında üretilen Motorola akıllı telefonlarında kullanılan veya Google‘ın sahip olduğu Motorola patentlerinden dolayı Apple‘a dava açılmayacak.

İki şirkette açıklama yayınladı

Anlaşmanın detayları belli olmadan önce anlaşmanın Lenovo ve Apple arasında yapıldığı düşünülüyordu ancak detaylı açıklama hem Apple’dan hem de Google’dan yapılınca olayın iç yüzü ortaya çıktı. İki şirketin de açıklamasında Motorola patentleri ile ilgili davaların geri çekildiği söylendi.

Apple ve Samsung savaşı sürüyor

Google ve Apple her ne kadar kendi aralarında anlaşsa da, Google’ın mobil işletim sistemi Android’in en büyük donanım üreticisi konumundaki Samsung ile Apple arasındaki davalar tüm hızıyla devam ediyor. Anlaşmada patent birliğinin sadece Google’a ait, Android işletim sistemi ile çalışan Motorola cihazlarını kapsadığı açıkça anlatıldı. Şu an için Apple ve Samsung arasındaki davaları etkileyebilecek bir madde görülmüyor.Etiketler: , , , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: