Yandex Browser Artık Mobil Platformlarda

   
Yandex Browser Artık Mobil Platformlarda


yandex

Rus arama motoru Yandex, global anlamda olmasa da başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede bilinen bir marka. Son dönemde Türkiye‘de ciddi bir yatırım yapan Yandex, pek çok farklı hizmetiyle kullanıcılarına hitap ediyor. Bu hizmetlerden biri de geçtiğimiz aylarda çıkan Chromium tabanlı masaüstü tarayıcısıydı.

Yandex Browser, PC platformundan sonra mobil platformlara da gelmiş durumda. Şimdilik Android ve iOS platformunda bulunan tarayıcı, bakalım ne kadar talep görecek?

Özellikler neler?

Yandex Browser‘ın belki de en çok sevilecek özelliği Turbo teknolojisi olacak. Opera‘dan ilgili teknoloji için destek alan Yandex, böylece mobil veri kullanımını daha da azaltıyor. Ayrıca bağlantı hızı da artıyor.

Tablo adındaki görsel sık kullanılanlar listesi sayesinde, sıkça kullanılan siteleri buraya listeleyen Yandex Browser, görsel ve pratik bir kullanım sunuyor.

Arama çubuğunda zamandan tasarruf etmeniz bizlere hazır yanıtları sunan Yandex Browser; haberler, görseller, video ve kurumların haritadaki konumlarını hazır yanıtlar olarak karşımıza çıkartıyor.

 

Uygulamanın Android sürümünu buradan, şimdilik sadece iPad tarafından desteklenen iOS sürümünü ise buradan indirebilrsiniz.Etiketler: , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: