WoW Oyuncuları Dikkat!

   
WoW Oyuncuları Dikkat!


Bilindiği üzere bütün online oyun oyuncularının en büyük sıkıntısı siber saldırıya maruz kalarak hesaplarının çalınmasıdır. Bunun sonucunda oyun içinde kullanılan materyallerin satılması ve hatta bizzat hesabın kendisinin satılması söz konusu olabiliyor. Oyun üreticilerinin aldığı onca güvenlik önlemine karşın Sanal hırsızlarda boş durmuyorlar.

World-Of-Warcraft-Logo

Sanal hırsızlara karşı World of Warcraft oyuncularını sevindirecek haber oyunun yapımcısı Blizzard’dan geliyor. Blizzard son olarak WoW oyuncularının kullandığı popüler bir sitede kötü amaçla kullanılan bir yazılım tespit etti. Bu kötü amaçlı yazılıma tıklayan oyuncuların farkında olmadan kullanıcı adı ve şifrelerini ele geçiriyor.

Kötü amaçlı yazılımın en dikkat çekici özelliği ise orijinal görüntüsü ile sanal alemde sıkça karşımıza çıkan  ve sahte olduğunu ilk bakışta anlayabildiğimiz pop-up reklamlardan çok farklı olması . Eğer siz de bir yanlışa düşüp köü niyetli yazılımı indirdiyseniz Blizzard bilgisayarınızı hemen taratmanızı ve şüphelendiğiniz yazılımları hemen bilgisayarınızdan hemen silmenizi öneriyor ve elbette güvenilirliğine emin olmadığınız sitelerden orijinalliğine inanmadığınız hiçbir yazılımı da indirmemenizi tavsiye ediyor.Etiketler: , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: