Transcend’den Yeni Half-Slim SATA

   
Transcend’den Yeni Half-Slim SATA


Taiwan merkezli depolama çözümleri üreten Transcend, HSD740 model Half-Slim SATA III 6Gb/s SSD’sini duyurdu. Konuya ilişkin basın bültenine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Half-Slim, yeni yeni karşılaşmaya başladığımız bir SSD standardı. Ürünler görmeye alışık olduğumuz klasik SSD’lerin yarısı uzunluğunda ve kart şeklinde, yani dış kısmında koruyucu metal veya plastik bir aksam bulunmuyor. Bu ufak ve ince yapısı, özellikle endüstriyel cihazlar, tabletler ve UltraBook gibi cihazların içerisinde kullanılabilmesini sağlıyor.

HSD740

32GB ve 64GB boyut seçenekleri ile gelen SSD üzerine işletim sistemi kurularak bilgisayarın hızlı çalışması sağlanıyor. Ayrıca hızlı çalışması istenen yazılımları da yine SSD üzerine kurarak hızlı çalışmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Transcend HSD740, endüstriyel standartlarda dayanıklılık ve güvenilirlik sağladığı gibi küçük boyutlarda olmasıyla ön plana çıkıyor. Dayanıklı yapıda olması uzun dönemli bir kullanım imkanı sunarken, performansı ile de kullanıcılara daha iyi bir hız deneyimi vaad ediyor.

SSD Performansı ve Uygulamalar

54mm x 39mm x 4mm boyutlarındaki ürün üzerinde yüksek performans sağlayan MLC NAND Flash yongaları kullanılmış ve SATAIII’ün 6Gb/s’lik yüksek bant genişliğine de sahip ürün, segmentinin en hızlısı olarak 510Mb/s okuma ve 185Mb/s yazma değerlerine sahip olmuş.

Sonuç olarak özellikle yeni nesil tabletler, UltraBook’lar, endüstriyel PCler, el tipi terminal cihazları, dizüstü bilgisayar ve oyun sistemleri üzerinde giderek daha popüler hale gelen “Half-Slim SSD”, hızlı, teknolojik ve aynı zamanda endüstriyel yapıda dayanıklı olarak karşımıza çıkmış.

SSD Güvenilir ve Uzun Ömürlü

Endüstriyel yapıda yani klasik yapıdaki ürünlere göre daha dayanıklı, güvenilir ve kararlı performans verecek şekilde tasarlanmış olan Transcend HSD740, tüm üretim süreçlerinde kapsamlı kalite testlerinden geçirilerek üretiliyor ve depolama birimleri için geliştirilmiş birçok ileri teknolojiye de sahip.

Ürün üzerinde güvenilirliği sağlayan donanımsal 40bit/1KB BCH Error Correction Code (ECC) ile hata kodu doğrulaması ve wear-leveling algoritması ile uzun ömürlü, doğru, verimli veri transferi ihmal edilmemiş. S.M.A.R.T. komut desteğine de sahip üründe, oluşabilecek hatalar da önceden fark edilerek gideriliyor. TRIM komut desteği ile silinen veriler tamamıyla tekrar görülemeyecek şekilde yok ediliyor ve NCQ ise ürün üzerinde alınan okuma ve yazma komutlarının önceliğini belirliyor.

SATA DevSleep Modu Desteği

HSD740 SATA III 6Gb/s Half-Slim SSD, SATA Device Sleep Modu desteğine de sahip. DevSleep, SATA teknolojisine sahip cihazların en düşük güç harcamasını sağlayan teknoloji olarak tanımlanabilir. Serial ATA Internationa Organization (SATA-IO) tarafından belirlenen standartlarına göre bu teknoloji SATA SSD’lerin, kullanılmadığından SATA arabirimi üzerinden tamamıyla gücü kesmesini ve ihtiyaç duyulduğunda da 20ms den az sürede hızlı tepki vermesini sağlıyor. Bu sayede DevSleep teknolojisi ile uyumlu dizüstü bilgisayarlar ve tabletler daha fazla pil ömrü sağlarken, gerektiğinde daha hızlı sürede aktif kullanıma geçiyorlar. Transcend HSD740 Half-Slim SATA III 6Gb/s SSD’lerin MO-297 JEDEC standardı ile uyumlu olduğunu da belirtelim.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: