Samsung, 3 GB’lık RAM Modülü Üretiyor!

   
Samsung, 3 GB’lık RAM Modülü Üretiyor!


samsung_ram_LPDDR3_bellek

Samsung‘un donanım ayağında işler oldukça iyi gidiyor. Yenilenen Exynos 5 Octa 5420’yi duyuran firma, yeni LPDDR3 yongaların üretime başladığını da açıkladı!

Geçtiğimiz aylarda 4 GB’lık mobil LPDDR3 RAM modülünü duyuran Samsung, yeni üretim teknolojileriyle farklı RAM kapasitelerindeki modülleri de hayata geçiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Exynos 5 Octa işlemcisinin yenilenmiş sürümü olan Exynos 5420’yi duyuran firma, yaptığı açıklamayla dünyada ilk olarak 3 GB kapasiteli LPDDR3 belleklerin üretimine başladığını duyurdu.

20nm teknolojisiyle üretilen yeni mobil LPDDR3 bellekler, 2133 Mpbs hızlarında çalışıyor. 3 GB’lık yeni bellek, işlemciye çift kanal yapısıyla bağlandığı için, bellek bant genişliğini de iki katına çıkartıyor. Böylece cihazdaki genel performans da ileri seviyeye taşınmış oluyor.

Samsung‘un yeni bellekleri hacimli üretime başlattığı biliniyor. Fakat bu yongalar üretime yeni yeni başlıyorsa, karşımıza Galaxy Note 3 modelinde çıkması zor gibi gözüküyor. Tabi Samsung bu duyuruları yapmadan önce, Galaxy Note 3 modeli için belli bir stok üretimi yapmış ve bu modelde bu yongaları da kullanacak olabilir. Fakat yeni nesil yongaları en kötü 2013 yılının sonlarına doğru göreceğiz. 2014 yılında akıllı cihazlarda 3 ve 4 GB’lık bellekler standart olacak gibi gözüküyor.

kaynak: SDN

 

 Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: