Powercolor Yeni Ekran Kartlarını Piyasaya Sürdü

   
Powercolor Yeni Ekran Kartlarını Piyasaya Sürdü


hd_7730

Ev ve ofis kullanıcılarının kullanımına yönelik yeni HD7730 serisi ekran kartları ortaya çıktı. Söz konusu ekran kartları, her PC kullanıcısı için en iyi düzeyde performans sunmayı amaçlıyor.

Bilgisayarlarından iyi verim almak isteyen ve daha uygun fiyatlara ekran kartı satın almak isteyenlerin tercih ettiği giriş seviyesi ekran kartlarına bir yenisi Powercolor’dan geldi. AMD’nin üretici firmalarından biri olan Powercolor’ın yeni HD7730 modeli, özellikle ev ve ofis kullanıcılarının rahatlıkla alabileceği, performanslı bir ekran kartı olarak karşımıza çıkıyor.

hd-7730-teknik-ozellikleri

Birden fazla model seçeneğiyle gelen seride 1 GB DDR5 ve 1GB/2GB DDR 3 olmak üzere 3 farklı bellek kapasitesine sahip kart bulunuyor. 800 Mhz çekirdek hızına sahip olacak olan yeni modellerde bellek hızı ise 1125 Mhz . Düşük modellerde ise 800 Mhz x2 bellek hızı olacağı belirtiliyor.

Tüm bunların yanı sıra gelişmiş teknolojiler de giriş seviyesi HD7730 modellerinde yerini alıyor. DirectX 11.1, PCI Express 3.0 ve AMD ZeroCore desteği sunmalarının yanı sıra CrossFire  ile birlikte ekran kartından yüksek performans isteyenlerin de beğenisini kazanacak gibi görünüyor. Yeni serinin teknik detayları ile ilgili tabloyu yukarıdan inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 Etiketler: , , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: