Instagram 300 Milyon Aktif Kullanıcıya Erişti!

   
Instagram 300 Milyon Aktif Kullanıcıya Erişti!


instagram

Henüz 9 ay önce 200 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yaptığını duyuran Instagram, aradan geçen bu kısa sürenin ardından 300 milyon aktif kullanıcıya eriştiğini açıkladı.

Her gün 70 milyondan fazla fotoğrafın yüklendiği ve dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, yeni bir kilometre taşını daha geride bırakmış durumda. Bunu kutlamak isteyen Instagram yeni bir özelliğini de bu vesileyle kullanıma sundu. Hali hazırda birçok sosyal ağda kullanılmakta olan “onaylanmış hesap” sistemi Instagram’da da yerini aldı. Böylece tanınmış isimleri onaylanmış hesapları sayesinde bulmak daha kolay hale gelecek.

Instagram’ın önemli sorunlarından biri olan sahte hesaplar konusunda da çalışma yapan şirket, birçok sahte hesabı kaldırmak ve Instagram’ı “gerçek” insanların kullanabilmesini sağlamak amacıyla yoğun bir çaba gösterdiklerini belirtti. Sosyal ağları sahte hesaplardan tamamen temizlemek pek mümkün görünmese de Instagram’ın bu tür hesapların peşine düşmesinin güzel bir hareket olduğunu söylemek gerek.

İlginizi ÇekebilirEtiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: