Google Glass’a HDR Desteği

   
Google Glass’a HDR Desteği


google_glass

Şu anda sınırlı kişi tarafından geliştirici versiyonu kullanılan Google‘ın artırılmış gerçeklik gözlüğü Google Glass, bu yılın sonlarında tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Google,  Google Glass’ın son halinde sorunsuz bir deneyim yaşanması için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Geliştiricilerden aldığı bilgilerle Google Glass’ın eksiklerini kapatan şirket, son hamlesini Google Glass‘ın kullanım alanlarından biri olan fotoğraf konusunda gerçekleştirdi.

Geliştiricilere yolladığı Glass için bir güncelleme yayınlayan şirket, gözlüğe HDR desteği sunmaya başladı. Özellikle bulutlu havalarda veya iç mekanda çekilen fotoğraflarda iyi sonuç veren HDR modu, farklı pozlanmış en az üç karenin bir araya getirilmesiyle çalışıyor. HDR, karanlık ve aydınlık yerleri belli bir şekilde yeniden değerlendiriyor ve  daha güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Google’ın belirttiğine göre Google Glass, HDR modunda fotoğraf çekimi yapıldığında hareketli nesnelerin çekiminde herhangi bir sorun yaşatmıyor.

Google, HDR desteği ile birlikte fotoğrafların altına yazı ekleme özelliğini de getirdi. Bundan böyle fotoğrafları çektikten sonra sesli olarak metin girişi yapıp fotoğrafların altına yazı eklenebiliyor. Aşağıda yer alan fotoğrafların ilkleri normal,  ikincileri ise HDR ile çekilmiş.

Google_Glass_2

Google_Glass_1

Google_Glass_3

Google_Glass_4

Google_Glass_5

Google_Glass_6Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: