Google Glass’a Ekstra Pil Takviyesi

   
Google Glass’a Ekstra Pil Takviyesi


Google Glass’ı 1.500 dolardan 8.000 şanslı kişinin kullanımına sunan Google, Glass’ın final sürümünü önümüzdeki yıl satışa sunmaya hazırlanıyor. 3G-4G bağlantı noktasına sahip mobil cihazlara Bluetooth ile bağlanan Google Glass, bu bağlantı noktalarını desteklemesi sayesinde mobil cihazlara gelen bildirimleri gözlük üzerinden sizlere aktarıyor.

Üzerinde yer alan kamera ile fotoğraf çekimi veya video kaydı da yapılabilen Google Glass, internet sayfası üzerinden arama yapabilmenize de izin veriyor. Glass’ın bu kadar teknolojiyi bünyesinde barındırması da doğal olarak pil sorununu beraberinde getiriyor. Şu anda Google Glass’ı deneyen kullanıcılar, video çekim özelliği aktif haldeyken Glass’ın maksimum 30 dakikalık kullanım ömrü olduğunu söylüyor. Normal kullanımda ise Glass’ı neredeyse hergün şarj etmeniz gerektiği belirtiliyor. Bu durum üreticileri harekete geçirmiş durumda. Kevin Alan Tussy isimli bir girişimci Glass için tasarladığı PWRglass isimli ürünü gün ışığına çıkardı. Glass’a ekstra pil takviyesi sunacak olan bu aksesuar, Glass’a microUSB üzerinden bağlanıyor ve gücünü lityum iyon (yaklaşık AAA pil boyutunda) pilden alıyor. Tussy bu aksesuara ilerleyen zamanda ekstra depolama alanı eklemeyi planladığını belirtiyor.

google_glass_power
Google Glass için geliştirilen bu aksesuarın ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı ise şu an içinbelli değil. Bu arada Google Glass’ı önümüzdeki yıla kadar beklemek istemiyorsanız eBay üzerinden açık artırmayla satışa sunulan Google Glass’lara bakmanızı öneririz. Tabii ki şu an için satış fiyatı dudak uçuklatacak cinsten. İlk linke buradan ikinci linke ise buradan ulaşabilirsiniz.


google_glass_power_1Etiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: