Asus Padfone Mini Tanıtıldı

   
Asus Padfone Mini Tanıtıldı


Tayvanlı teknoloji firması olan Asus’un telefon ve tablet olarak kullanılabilen işlevsel cihazı olan Padfone Mini kısa süre önce Tayvan’da tanıtıldı. Piyasaki Padfone Infinity’nin küçük modeli olarak gösterilebilecek bir cihaz.

Asus’un tanıttığı Padfone Mini hem telefon hem de tablet olarak kullanılması onu özel kılan özelliklerinden. Telefonu bir yuvaya oturtarak tablet kaline getirmektesiniz. Kullanışlı bir cihaz olan bu cihaz ister telefonunuz isterseniz de tabletiniz olsun. Cihaızn özelliklerine bakarsak 4.3-inçlik bir telefon ile beraber 7 inçlik bir tablet bulunmakta. 960 x 540 çözünürlüğüne sahip telefonun yanında 1280 x 800 çözünürlüğnüde tablet bulunmakta. 1.4 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 yonga seti bulunmakta. 1 GB RAM bulunan bu cihazda Adreno 305 GPU kullanılmış.

Asus-Padfone-Mini-Tanıtıldı

Orta seviye cihazlardan olan Asus Padfone Mini, Android 4.3 Jelly Bean ile gelmekte. microSD desteği ile beraber 16 GB dahili depolama alanı sunmakta. Telefonda 1.500 mAh bataryanın yanında tablette üzerine 2200 mAh batarya bunulmakta. Kamera özelliklerine bakarsak arkada BSI sensörüne sahip 8 megapisekl kamera ile beraber önce 2 megapisel kamera bulunmakta. Çift SIM kart desteği ile gelen bu cihazda Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, A-GPS ve GLONASS gibi bağlantı özellikleri bulunmakta.

Ayrıca tanıtılması ile beraber Tayvan’da satışa sunulan bu cihaz 11.990 NT yani 405 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip. İlk etapta Çin, Endonezya, Hong Kong, Rusya, Tayvan, Singapur gibi Asya ülkelerinde satışa çıktıkta sonra 2014 yılında ABD’ye gelmesi bekleniyor.Etiketler: , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: