Galaxy S3’ün Patlama Nedeni Belli Oldu

   
Galaxy S3’ün Patlama Nedeni Belli Oldu


18 yaşındaki bir genç kızın cebindeyken patlayarak ciddi derecede yanık oluşmasına neden olan Samsung Galaxy S3’ün neden patladığı belli oldu.

Samsung Galaxy S3’ün patladığı ve İsviçre’de yaşayan 18 yaşında bir genç kızın yaralanmasına yol açmıştı. Bu haberin ardından cihazı incelemek isteyen Samsung mühendisleri, genç kıza ulaşarak bir çalışma başlatmıştı.

Samsung’un Güney Kore’deki merkezinde yapılan incelemede patlamanın pilin aşırı ısınması sonucunda alev almasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Kullanıcı cihazında Samsung tarafından veya Samsung’un yetkilendirdiği pil üreticileri tarafından üretilmemiş bir batarya kullandığı için böylesi bir durum yaşanmış.

Her fırsatta mobil cihazlarda orijinal aksesuar kullanılması gerektiğine dair hassas bildiriler yayınlayan üreticilerin bu tavrı özellikle pil için hayat kurtarıcı olabilir. Bu nedenle bu konuya biraz fazla hassasiyet göstermek gerekiyor. Durumu yaşayan genç kız üçüncü dereceden yanık ile olayı atlatmış belki ancak patlamanın daha farklı bir durumda yaşanması, talihsiz olayın yaşatacağı acıyı daha da artırabilirdi.

galaxy_s3_patlamaEtiketler: , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: