iOS 8.0.2 Güncellemesi Yayımlandı

   
iOS 8.0.2 Güncellemesi Yayımlandı


ios 8

Apple, sorunlu 8.0.1 güncellemesinin ardından hızlı bir şekilde 8.0.2 güncellemesini yayımlayarak sorunları çözdü.

Hali hazırda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sürekli olarak eleştiri oklarının hedefi halindeyken, üstüne Apple’ın sunduğu güncellemede de ciddi problemler oluşunca bir anda tüm gözler Apple’a döndü. En yeni iPhone’lar, iOS 8.0.1 güncellemesiyle beraber şebekeye bağlanma problemi yaşamaya başlamış, Apple da güncellemeyi hemen geri çekmişti. Tabii buna rağmen 8.0.1′i yükleyen yüklemiş, birçok sorunla karşı karşıya kalmıştı.

Firmanın hazırladığı yeni iOS 8.0.2 güncellemesi, bağlanabilirlik probleminin yanı sıra Touch ID’de oluşan problemleri de ortadan kaldırıyor. Bunlarla beraber bazı uygulamaların fotoğraflara erişmesine ve HealthKit uygulamalarının mağazada bulunmasına engel olan çeşitli problemler giderildi.

Apple’ın böyle bir hata yapmış olması, elbette ki firmanın “hatasızlık” imajını etkilemiştir. Yıllardır “en sorunsuz cihazlar” olarak lanse edilen bir ekosistemle dikkat çeken Apple, son dönemlerde kısa sürede çözülebilen veya çözülmesi mümkün olmayan problemlerle karşımıza çıkıyor. iPhone 6 Plus’ın bükülme probleminden sonra bağlantı problemlerine kadar giden hatalar, firmanın artık eskisi kadar detaylı kontrol yapmadığını gösteriyor olabilir. Açıkçası firmanın en yeni ürünü için hazırlanan bir güncellemenin, cihazın en önemli işlevini devre dışı bırakması ve bunun farkedilmeden yayımlanmış olması inanılmaz bir olay. Her ne kadar Apple elini çabuk tutup güncellemeyi çekip kısa sürede yeni güncellemeyi hazırlamış olsa da bu güncelleme yüzünden çok ciddi problemler yaşayan kullanıcılar illa ki olmuştur.

Bakalım Steve Jobs sonrası Apple kendini ne zaman toparlayabilecek…Etiketler: , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: