Microsoft Kendi Akıllı Saatini Hazırlıyor!

   
Microsoft Kendi Akıllı Saatini Hazırlıyor!


microsoft_smart_watch

Kendi akıllı saatini üretme için kolları sıvayan Microsoft, en iddialı modeli yaratmak istiyor. İşte cihaza dair çarpıcı bilgiler:

Akıllı saat dünyasındaki gelişmeler Microsoft’un da ilgisini çekmiş olacak ki bir prototip hazırlanması için çalışmalara başlamış. Surface ekibinin üstlendiği projede Microsoft, hem görsel hem de işlevsel olarak pazarın en iddialı ismini yaratmak istiyor.

Bu odakta 1.5inç büyüklüğünde ekranlar sipariş eden Microsoft, üründe Surface’in manyetik bağlantı yapısını kullanacak. Cihazı da komple saran çıkarılabilir bir kordonun bulunacağı bu ürünün, mavi, kırmızı, sarı, siyah, beyaz ve gri renk seçeneklerine sahip olacak.

Cihazdaki en ilginç ayrıntılardan bir tanesi ise kullanılan materyaller. Oksinitür Alüminyum kullanılarak üretilecek olan saat, bu malzeme sayesinde cama göre üç kat daha sert bir yapıda olacak. Bu bileşen için aynı zamanda saydam alüminyum ifadeleri de kullanılıyor ve pahalılığı nedeniyle özel üretim teknolojik ekipmanlarda yer alıyor çoğunlukla.

The Verge tarafından aktarılan bilgilere göre Windows 8 kontrollü özelliklere sahip olacak olan Microsoft’un akıllı saati, bulut depolama alanına bağlanma, LTE desteği, bildirimleri görüntüleme, müzik kontrolleri gibi özellikler sunacak.Etiketler: , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: