Günde 1.5 Milyon Android Aktif Oluyor!

   
Günde 1.5 Milyon Android Aktif Oluyor!


android_logo

Larry Page, en son yaptığı açıklamayla Android işletim sistemini kullanan cihazların günlük aktivasyon sayısının 1.5 milyon olduğunu söyledi. Yeni rakamlar haberimizde.

Andy Rubin, Mart ayında yaptığı açıklamayla Android ekosisteminde günlük cihaz aktivasyon sayısını 750 bin olarak açıklamıştı. Daha sonra düzenlenen Google I/O’da bu rakam 900 bin seviyesine çıkmıştı.

Günümüzde Larry Page’in yaptığı açıklamalara baktığımızda Android kendini epey katlamış olarak gözüküyor. Her gün 1.5 milyon cihazın aktif olduğu Android dünyasında bu rakam, her gün 1.5 milyon cihazın satıldığı anlamına gelmiyor. Telefonu sıfırladığınızda ya da yeni bir ROM kurduğunuzda da cihazı tekrardan aktive etmiş oluyorsunuz.

2013 yılının sonlarına doğru toplamda aktive edilen cihaz sayısının 1 milyar seviyesine ulaşması bekleniyor. Google Play Store’daki uygulama indirme sayısında da 50 milyarı aşan firma, 100 milyar rakamına ulaşmak için yıl sonunu hedef koymuş durumda. Play Store’daki indirimleri sıklaştıran firma, gelirlerini ve uygulama indirme sayılarını böylece daha da yükseltiyor.Etiketler: , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: