Diablo 3, Yeni Nesil Konsollara Gecikmeli Gelecek

   
Diablo 3, Yeni Nesil Konsollara Gecikmeli Gelecek


Diablo_3_yeni_nesil_konsol

Blizzard tarafından geliştirilen Diablo 3’ün PS4 ve Xbox One versiyonlarının çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Detaylar haberimizde. PC için uzun bir geliştirme sürecinin ardından 15 Mayıs’ta raflardaki yerini alan Diablo 3, elde ettiği satış başarısıyla yapımcısı Blizzard Entertainment’i memnun etmişti.

PC haricinde, PS3 ve Xbox 360 için de duyurulan Diablo 3’ün bu platformlar için 3 Eylül 2013 tarihinde raflardaki yerini alacağı belirtilmişti. Microsoft ve Sony’nin yeni nesil konsollarını duyurmasının akabinde Xbox One ve PS4 için de duyurulan Diablo 3’ün, bu platformların çıkışına yetişip yetişemeyeceği ise merak konusuydu.

Konu hakkında Blizzard adına konuşan Josh Mosqueira, PS4 ve Xbox One yapımcı kitlerinin ellerine yeni ulaştığını, bu yüzden Diablo 3‘ün yeni nesil konsolların çıkışına yetişmeyeceğini kesin bir dille ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Blizzard, Diablo 3‘ü 28 Haziran 2008‘de gerçekleşen BlizzCon‘da duyurmuş, oyunun çıkış tarihi ertelemelerle birlikle 15 Mayıs 2012‘ye kadar sarkmıştı. Satışa çıktığı ilk 24 saat içerisinde 3.5 milyon kopya satarak rekor kıran Diablo 3‘ün ülkemizde de satışa sunulduğu gece uzun kuyruklar oluşmuştu.

Ayrıca Blizzard, Diablo 3‘e Türkçe dil desteği vermek için resmi sitesi üzerinden Türkçe çevirmenler aradığını duyurmuş fakat sonradan Türkçe dil desteğini iptal etmişti.

kaynak: shiftdelete.netEtiketler: , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: