iOS 8 Hangi Modellere Gelecek?

   
iOS 8 Hangi Modellere Gelecek?


ios 8 modeller

Apple’ın 2 Haziran akşamı düzenlediği WWDC 14 etkinliğinde tanıtılan iOS 8, hangi modellere güncelleme olarak gelecek?

TSİ 20.00′da düzenlenen WWDC 14 etkinliğinde tanıtılan iOS 8, pek çok yeni özellik ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. iOS 8, pek çok yenilikle beraber geliyor ve kullanıcılar da i serisi Apple cihazlarına bu güncellemeyi yüklemek istiyorlar. Peki hangi modellere iOS 8 güncellemesi gelecek? İşte bu sorunun cevabı da WWDC 14′te karşımıza çıktı.

Hangi Modellere iOS 8 Güncellemesi Geliyor?

Apple’ın övündüğü genel ekosistem içerisinde güncel sürüm kullanımı, yine geçerli olacak gibi gözüküyor. Çünkü duyurulan iOS 8, zengin bir güncelleme listesiyle karşımızda. iOS 7 güncellemesini ekosistemin yüzde 89′u almışken, yine benzer bir şekilde iOS 8′e de güncelleme benzer bir şekilde olacak.

ios 8 guncelleme

Geçtiğimiz yıl iPhone 4‘ten itibaren başlayan iOS 7 güncellemesi, iPhone 3GS modelini saf dışı bırakmıştı. Bu sene iOS 8′de ise iPhone 4 saf dışında kalıyor. Apple, iPhone 4 hariç diğer yeni iPhone modellerine iOS 8 güncellemesi verecek. Yani iPhone 4S, 5, 5C ve 5S modelleri iOS 8 güncellemesini alacak.

iPad tarafında da iPad 2 ve iPad mini başta olmak üzere, bu iki modelin üzerine çıkan tüm iPad modelleri güncellemeden nasibini alacak. Yani ilk çıkan iPad dışarıda kalmış diyebiliriz. iPod Touch tarafında ise güncelleme sadece beşinci nesil cihazlara gelecek.Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Henüz bu konuya yorum yapılmamış.
Konu Hakkında Yorumunuz: